8.11.13

Transport publiczny
Po przyjeździe do Holandii zdziwiły nas dość wysokie ceny biletów za przejazd transportem publicznym. Za bilet z naszej miejscowości do Hagi, oddalonej o 10 km, u kierowcy zapłaciłam 6 euro. 

Taniej podróżować możemy jednak posiadając OV-chipkaart. I warto o niej pomyśleć nawet jeśli planujemy tylko krótkie wakacje w Holandii, gdyż za przejazdy płacimy o ponad połowę mniej.


Karta obowiązuje na przejazdy wszystkimi środkami transportu publicznego (pociąg, autobus, tramwaj) w całej Holandii. Karta kosztuje 7,50 euro, następnie doładowujemy ją o dowolną kwotę. Przy wejściu i wyjściu z autobusu czy metra trzeba zbliżyć kartę do kasownika, a z naszej karty pobrana będzie odpowiednia kwota za ilość przejechanych kilometrów.

Są dwa rodzaje karty:
- na okaziciela,
- imienna.

Tą pierwszą kupić można w wielu punktach usługowych i sklepach, jest też dużo automatów do doładowywania konta. Z karty może korzystać kilka osób, tylko nie jednocześnie.

Kartę imienną można zamówić przez internet, ma kilka funkcji więcej niż ta na okaziciela. W przypadku dzieci w wieku 4-11 lat warto zakupić kartę imienną, gdyż wtedy pociecha podróżuje ze zniżką (dzieci do 4 lat gratis).

O szczegółach dowiedzieć się można na stronie OV-chipcardBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Cały ten Beneluks... , Blogger