19.8.15

Bouillon, czyli najpiękniejsze miasteczko w Belgii
Bouillon to małe miasteczko położone na południu Belgii, kilka kilometrów od granicy z Francją. Małe, ale ile ma do zaoferowania. Po pierwsze, swój urok zawdzięcza przepięknemu położeniu. Leży bowiem nad rzeką Semois w Ardenach, która w tym miejscu meandruje wśród gór. Bouillon robi również niesamowite wrażenie ze względu na zamek, który dominuje nad miastem.

W liście z roku 988 po raz pierwszy wspomniany jest zamek w Bouillon, a najsłynniejszem jego właścicielem był Gotfryd z Bouillon, przywódca I wyprawy krzyżowej, później król Jerozolimy. Aby sfinansować wyprawę, Gotfryd sprzedał zamek Biskupowi Liège.

Obecnie zamek można zwiedzać i jest to duża atrakcja dla małych i dużych. Ponadto kilka razy dziennie na zamku odbywa się pokaz ptaków drapieżnych, nasze dzieci były zachwycone. Niestety, tym razem zabrałam aparat, ale zapomniałam karty... Zdjęcia pochodzą z iphona, przez co jakość jest gorsza, a na zdjęciach z pokazu niewiele można zobaczyć. Trzeba jechać, żeby obejrzeć na żywo :)

Ponadto w Bouillon organizowane są spływy kajakowe, wokół jest też dużo szlaków pieszych. Na wzgórzu koło miasteczka jest też wieża widokowa - Belvedere.


1 komentarz:

  1. Pięknie wygląda to miasto! Trzeba pojechać na wycieczkę. ;) Akurat mamy tanie busy z Warszawy do Belgii, więc nie będzie problemu z dojazdem. Dzięki za post, będę miał ciekawy weekend! ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Cały ten Beneluks... , Blogger